Vedení společnosti Cisco a IBM jsou ochotni zaplatit miliardy dolarů za optická zařízení a řešení založená na cloudových technologiích
I přes tradiční letní klid, jsme v červenci byli svědky dokonce dvou velkých obchodních smluv v oblasti IT: společnost Cisco Systems oznámila, že má v úmyslu koupit společnost Acacia Communications, a společnost IBM koupila společnost Red Hat.
Společnost Acacia Communications vyrábí vysokorychlostní optické zařízení pro datová centra a poskytovatele cloudových infrastruktur, využitím koherentních technologií. S jejich pomocí je možné přenášet optický signál na velké vzdálenosti: mezi datacentry v rámci města, nebo po celém státu. Právě za tuto technologii je největší výrobce síťových zařízení ochoten zaplatit 2,6 miliardy dolarů.
Není to poprvé, kdy se Cisco začala zajímat o optická řešení pro přenos dat: v prosinci roku 2018 bylo oznámeno o koupi společnosti Luxtera, která nabízí řešení na bázi technologie křemíkové fotoniky, což umožňuje rychlejší optický přenos dat uvnitř datového centra, z jednoho serveru na druhý.
Tím, že Cisco nakupuje nové technologie, tak zásobuje své optické portfolio, ve kterém budou řešení jak pro krátké vzdálenosti – uvnitř datového centra (Luxtera), tak i pro větší vzdálenosti — mezi různými datovými centry (Acacia).
Kupní smlouva o pořízení společnosti Acacia Communications je naplánována na druhou polovinu fiskálního roku 2020 společnosti Cisco, který začíná 1 srpna 2019.
Současně se uskutečnila další dohoda o několika miliardách dolarů: společnost IBM dokončila akvizici společnosti Red Hat za 34 miliard dolarů.
Připomeňme si, že Red Hat je jedna z nejvíce komerčně úspěšných společností, ve vývoji softwaru na bázi Linuxu. Distribuce Red Hat Enterprise Linux (RHEL), vyvíjená společností, je distribuovaný na principu předplatného, ale kromě toho je k dispozici i distribuce zdarma ke stažení - Fedora. Kromě toho se společnost specializuje na řešeních v oblasti cloudových technologií – a to je pravděpodobně to, o co se zajímal "modrý gigant".
IBM slibuje, že si Red Hat udrží nezávislost a oddanost k novým nápadům software s otevřeným zdrojovým kódem.
Nás to docela uklidňuje, jelikož distribuce CentOS, vyvíjející se na bázi RHEL, si nejčastěji objednávají naši zákazníci jako operační systém pro virtuální server.
Komentáře